kapat ikonu

Albayrak: Kötü dönemi geride bıraktık

Bakan, hem enflasyon rakamları hem de kur ve faiz oranları bakımından kötü dönemin geride kaldığını söyledi.

"Hedef 2023 Büyük Türkiye Zirvesi"nin açılışındaki konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, gerek enflasyon rakamları gerekse kur ve faiz oranları bakımından kötü dönemin geride kaldığını anlatarak organizasyon için yeni havalimanının seçilmesinin öneminden bahsetti.

YENİ HAVALİMANI 2023’ÜN EN NET HABERCİSİ OLACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifiyle bu ayın sonunda yeni havalimanı projesinin ilk fazının açılışının yapılacağını anımsatan Albayrak, projenin 2023 Türkiye'sinin en net habercilerinden biri olacağını savundu.

‘’AĞIZLARI AÇIK BİR ŞEKİLDE İZLEYECEKLER

Albayrak, 2023 Türkiye'sinin hayal değil, adım adım devreye alınan gerçekçi ve vizyoner bir hedef olduğuna dikkati çekti. Hem yapılmasını istemeyecek hem de yıkılmasından yana olup karşı çıkanların bu muhteşem projeleri görünce ağızlarının açık bir şekilde izleyeceklerini ifade eden Bakan Albayrak, Türkiye’yi yapmakla, inşa etmekle ve büyütmekle mükellef olduklarını, ancak buna sonsuz muhalefet edenlerin, yakıp yıkmak isteyenlerin, bu eserler ortaya çıkınca da bıyık altından bakıp, çaktırmadan da ziyaret edip, ilk uçak bileti için sıraya gireceklerini öne sürdü.

‘’PROJELER İTİBARSIZLAŞTIRILMAYA ÇALIŞILDI’’

Uzun süre bir kesim tarafından Türkiye'nin başat projelerinin bilinçli bir itibarsızlaştırma süreci yürütüldüğünü aktaran Albayrak, Cumhuriyet tarihinde görülmemiş eserlere, hep ipi dışarıda olan, birilerinin, bilinçli şekilde bu tarz projeleri itibarsızlaştırma adına çalıştıklarını ifade etti.

ENFLASYON KAMPANYASINDA HERKES OMUZ OMUZA VERDİ

Bakan Albayrak, yeni ekonomi programının en önemli ayağı olan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı için tüm STK, iş insanları, Birlik ve özel sektöre yapılan çağrıların ardından, tamamen gönüllülük esasına dayalı başlatılan desteklerin adeta seferberliğe dönüştüğünü anlatarak, ülkenin önde gelen marka ve perakende zincirlerinden mahalle bakkallarına, pazarcılara kadar herkesin omuz omuza durup birlik sergilediğini anımsattı.

BAKANDAN MÜCADELEYE DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR

Özellikle hafta sonundan itibaren mücadelenin logosunun bulunduğu söyleyen Albayrak, afişlerin birçok mağaza ve dükkânlarda yer aldığını gördüğünü aktardı. Albayrak ayrıca mücadeleye destek veren herkese teşekkürlerini iletti.

‘’ENFLASYON VE FAİZDEN KURTULACAĞIZ’’

Bakan Albayrak, enflasyonla mücadelede ekim, kasım ve aralık ayındaki rakamların aşağı yönlü trendinin devam edeceği yorumunda bulunan Albayrak, yapısal adımlarla desteklenen bu sürecin sonunda enflasyon ve faiz denen iki prangadan Türk ekonomisinin adım adım kurtulacağından bahsetti.

‘’KÖTÜ DÖNEM GERİDE KALDI’’

Bakan Albayrak, sözlerini bitirirken hem enflasyon rakamları açısından hem de kur ve faiz oranları açısından kötü dönemin geride kaldığını açıkladı.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol