kapat ikonu

Albaraka Türk’ten Kovid-19’a karşı destek paketi

Albaraka Türk, koronavirüs salgınının yayılmasını engellemek ve ekonomiye katkı sağlamak amacıyla destek paketi açıkladı.

  • Sektörel
  • 24 Mart 2020 17:48
  • Son Güncelleme: 24 Mart 2020 17:50

Albaraka Türk yaptığı açıklamada, talep halinde tüm ticari ve bireysel müşterilerinin 30 Nisan'a kadar olan taksit ödemelerini 2 ay süreyle erteleyecek. Banka ayrıca, işletmelere ilave limit artırımlarından, nakit akışı ve vade yapılanmasına kadar çeşitli destekler de sunacağını açıkladı.

YAPILANDIRMA TALEPLERİ KARŞILANACAK

Bankanın açıkladığı bir başka destek de personel maaşlarını Albaraka Türk'ten ödeyen müşterilere, talep etmeleri halinde, istihdamlarını korumaları şartıyla, 3 aylık personel maaş giderleri kadar ilave limit imkanı sağlanacak.

Ayrıca müşterilerin yapılandırma taleplerinin, nakit akışına ve sektörel durumlarına göre, ödemesiz dönem dahil, mevcut vade yapılarından daha uzun vadelerde yapılandırılması sağlanacak.

ATM’DEN PARA ÇEKME LİMİTİ 5 BİN TL’YE YÜKSELTİLDİ

Oluşacak işletme sermayesi ihtiyaçlarına yönelik ilave limit taleplerini değerlendirecek olan banka, müşterilerin talep etmeleri halinde POS ve ÖKC ücretleri 3 ay süre ile erteleyecek.

Diğer yandan, Albaraka Mobil ve İnternet Şubesi'nden yapılacak EFT ve havale işlemlerinden ücret almayacağını duyuran banka, ATM’den para çekme limitini de 2 bin TL'den 5 bin TL'ye yükseltti. Ayrıca, müşterilerin Albaraka Türk ve PTT ATM'lerinden yapacakları para çekme ve yatırma işlemlerinden herhangi bir ücret alınmayacak.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol