kapat ikonu

Akşener, Barış Pınarı Harekatı'na destek için asker selamı verdi!

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Barış Pınarı Harekatı'na destek için Meclis'teki konuşmasında asker selamı verdi.

  • Gündem
  • 17 Ekim 2019 22:27
  • Son Güncelleme: 17 Ekim 2019 22:48

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Barış Pınarı Harekatı'na destek amacıyla TBMM'deki konuşmasında asker selamı verdi.
Salı günü partisinin grup toplantısında konuşan Akşener, özellikle Barış Pınarı Harekatı'na dair önemli açıklamalarda bulundu. Akşener, askere destek amacıyla Mehmetçik selamı verirken, dış politikayı da eleştirmeden geçmedi.

Erdoğan'a çağrı: Size yakışmaz

Akşener, Türkiye’nin iyi ve cesur insanlarının terörün karşısında duracağını belirterek, "Buradan sayın Erdoğan’a sesleniyorum. Böyle bir dönemde makamınız gereği sözlerinize son derece dikkat etmeniz gerekir. Mehmetçik harekattayken size düşen farklılıkları körüklemek değil, ortaklıkları güçlendirmektir. Harekat sürerken, ‘Millet İttifakı dağılmalıdır’ şeklinde konuşmak makamınıza yakışmaz" dedi.

"Bizim gençlerimiz mirasına sahip çıkıyor"

Türk vatanının atadan gençlere emanet olduğunu hatırlatan Akşener, "Bizim gençlerimiz mirasına sahip çıkıyor. Biz siyasetçilerin doğru siyaset yapmalarının sorumluluğu büyüktür. Daha önce devleti hendeklerden çıkarıp alan Türk ordusu şimdi de devleti yanlış dış politikalardan alıp çıkarmaya çalışıyor. Burdan Türk ordusunu, Türk gençlerini selamlıyorum" ifadelerini kullandı.

"Mustafa Akıncı bile harekata karşı çıktı"

İki devlet dışında operasyona destek veren olmadığından yakınan Akşener, Türkiye ilk kez sınır ötesi harekat yapmadığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Daha önce de çok sayıda operasyon yapıldı, yapılmaya devam edilecek. Ancak hiçbir operasyonda bu kadar yanlık kalmadık. Erdoğan’ın dostları yalnız bıraktı. Oturduğu makamı 1974’teki barış harekatına borçlu olan KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı bile harekata karşı çıktı. İşe iletişim ve diplomasiden başlamanız lazım Sayın Erdoğan. İki yıldır Fırat’ın doğusuna harekat yapacağız dediniz anlamıyorlar diyorsanız. Anlamıyorlarsa anlatmanız lazım Sayın Erdoğan. Devletin amacı derdini milletine ve dünyaya net bir şekilde anlatmaktır."

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol