kapat ikonu

Akçansa gençlere iş fırsatı sağlıyor

Akçansa’nın yeni mezun gençleri bünyesine katmak için başlattığı ‘’Geleceği Birlikte Şekillendirelim’’ işe alım programının sonuçlandığı bildirildi.

Sabancı Holding’in bünyesinde bulunan Akçansa tarafından yeni mezun gençleri bünyesine katmak için başlatılan ‘’Geleceği Birlikte Şekillendirelim’’ işe alım programı sonuçlandı.
 
Programa yaklaşık 5 bin kişinin başvurduğu öğrenilirken, işe alım programında seçilen 12 gencin, Akçansa’da profesyonel iş yaşamına adım attığı kaydedildi.
 
AKÇANSA’NIN GELECEĞİ OLACAK
 
Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar, Akçansa’nın dijitale yatırım yaptığına değinerek, Akçansa’yı Türkiye yapı malzemeleri sektörünün kalıcı liderliğine götürecek, vizyon sahibi ve yetkinlikleri çok üst düzeyde olan gençlerin şirket bünyesine katıldığını anlattı. 2004’te aynı programla Akçansa ailesine katıldığını, aradan geçen süre zarfında şirketin genel müdürlüğüne kadar yükseldiğini anımsatan Zenar, bu kapsamda bu programın Akçansa’nın geleceği olduğuna inandığını ve büyük önem verdiğini belirtti.
 
PROGRAMA SEÇİLENLER AKÇANSA’NIN TÜM DEPARTMANLARINDA ÇALIŞACAK
 
Akçansa İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Berrin Yılmaz, Akçansa’nın insan kaynaklarında pozitif deneyim, liderlik gelişimi ve yetenekleri geliştirme konusuna önem verdiğine dikkati çekerek, sektörün geleceğine yön verecek ‘’Geleceği Birlikte Şekillendirelim’’ programıyla Akçansa’da çalışmaya hak kazanan gençlere güvendiklerini dile getirdi. İşe alım programının 2 ay içerisinde hızla tamamlandığından bahseden Yılmaz, programa başvuranlar arasından seçilenlerin Akçansa içerisinde kendini en iyi şekilde ifade edebileceği iş alanını bulmayı sağlayacak rotasyon programı kapsamında Akçansa'nın insan kaynaklarından işletmelere, satıştan finansa Akçansa’nın tüm departmanlarında 6 ay süreyle çalışacağını söyledi.
 
12 KİŞİNİN 9’U KADIN
 
Başvuruda bulunan adayların; öz geçmişleri, gönüllü çalışmaları, iş hayatındaki hedefleri incelenerek detaylı bir mülakat sürecine alındığını vurgulayan Berrin Yılmaz, bu sürecin sonunda Akçansa üst yönetim ekibiyle tanışarak projelerini sunan genç yeteneklerin, son değerlendirmeye alındığını ve bu işlemlerin ardından işe alımların tamamlandığını vurguladı. Yılmaz, başvuru yapan 5 bin adaydan 12 kişinin kurumda çalışmaya hak kazandığına açıklayarak, kabul edilen 12 kişinin 9’unun kadın olduğunun altını çizdi.
 
İŞE GİRENLERİN KARİYERİ ÇOK AÇIK
 
Yılmaz, ‘’Geleceği Birlikte Şekillendirelim’’ programının 14 yıl önce başladığını işaret ederek, bundan 14 yıl önce genel müdür Umut Zenar’ın, 1 Aralık 2004’te ‘’Geleceği Birlikte Şekillendirelim’’ programıyla işe girdiğini ve bunun da en güzel örnek olduğunu savundu. Yılmaz, Zenar’ın yıllar boyunca da rotasyonlar ve farklı görevlerle kariyerini zenginleştirerek genel müdürlük pozisyonuna ulaştığını hatırlatarak, ondan dolayı bugün işe girenlerin kariyerinin çok açık olduğunu ifade etti.
 
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol