kapat ikonu

Akbank İnternet Bankacılığı nasıl kullanılır?

Pek çok bankanın ilerleyen dönemlerde şube sayısını azaltarak mobil bankacılık ve internet bankacılığı sistemlerine daha çok yoğunlaşması bekleniyor. Peki Akbank mobil bankacılık hizmetleri ne gibi avantajlar içeriyor? İşte merak edilen ayrıntılar…

Biz tüketiciler olarak şubeye gitmeden oturduğumuz yerden bankacılık işlemlerini kolayca gerçekleştirebiliyoruz. Şunu belirtmekte yarar var; online bankacılık hizmetleri konusunda bazı bankalar diğerlerine göre biraz daha önde olabiliyor. Hiç şüphesiz bu bankaların başında Akbank geliyor.

Akbank mobil bankacılık ve internet bankacılığı için kurulan bu platform Akbank Direk adını almaktadır. Bu platform aracılığıyla Akbank şubelerine gitmeye gerek kalmadan işlemlerinizi çok daha kısa sürede yapabilirsiniz.

Akbank internet bankacılığı hangi alanlarda hizmet veriyor?

Yatırım hesabı açma kapama, altın hesabı açma, vadeli ve vadesiz mevduat hesabı açma, kredi kartı borcu ödeme, ihtiyaç kredisi başvurusu, kredi kartı talebinde bulunma, para transferi, vergi ödemeleri ve diğer pek çok işlemi çok kısa sürede yapmanız mümkün.

Akbank Direkt hizmeti kullanılmaya başlandıktan sonra internet bankacılığı almak isteyen müşterilere özel Akbank Direkt İşim ve Akbank Direkt Plus platformları kurulmuştur. Bu platform üzerinden müşteri temsilcisine hızlı bağlanma ve canlı destek alma işlemleri kolayca yapılabilir. Akbank mobil bankacılık ve internet bankacılığı diğer bankalara nazaran çok daha hızlı ve güvenli hizmet vermektedir.

Akbank İnternet Bankacılığı kullanma yöntemi

Akbank’ın sınırsız hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız öncelikle Akbank müşterisi olmanız gerekiyor. Daha sonra ise Akbank’ın resmi web sayfası olan www.akbank.com adresine giriş yaparak sağ üst kısımda yer alan bireysel veya kurumsal işlemler bölümüne tıklamanız yeterli olacaktır. Ekranda açılan pencereden T.C kimlik numaranız ve müşteri numaranızla birlikte parola girmeniz istenecektir. Cep telefonunuza gönderilen onay kodunu ekrandaki ilgili bölüme yazarak giriş işlemini başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. İlk defa Akbank mobil bankacılık hizmetlerini kullanan kişilerin şifre almaları gerekmektedir. Fakat bu işlem için Akbank şubelerine gitmeye veya Akbank müşteri hizmetlerini aramaya gerek yok. Ekranda yer alan şifre al bölümünden size yöneltilen sorulara doğru cevap verdiğiniz takdirde kendi şifrenizi oluşturabilirsiniz.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol