kapat ikonu

Aile Bakanlığından gençlere iş müjdesi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaların ardından gençlere iş müjdesinin verildiği öğrenildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaların ardından gençlere iş müjdesinin verildiği öğrenildi.
 
Hükümet tarafından hayata geçirilen istihdam seferberliği hız kesmeden devam ediyor. Bu süreç içerisinde aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı konu hakkında harekete geçtiğini açıkladı. Gençlerin istihdam seferberliği içerisinde öncelikli tutulması için önemli çalışmaların başladığı ifade edildi. Gençlerin sosyal hayat içerisinde aktif olmaları için birtakım çalışmaların başlatıldığı açıklandı.
 
Şimdiye kadar yapılan istihdam çalışmalarında gençlerin pek çok kamu kurum ve kuruluşu içerisinde öncelikli tutulmasına ve istihdam edilmesine karar verilmişti. 2017 yılı içerisinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yeniden kamu kurum ve kuruluşlar içerisinde istihdam edilmek üzere toplam 3 bin 200 gencin belirlendiği açıklandı.
 
Yapılacak olan açıklamaların ardından bugün itibariyle resmi internet sitesi üzerinden duyurular ve başvuru kılavuzları yayınlanmış olacak. Tercih yapma işlemlerinin ise 2 gün sonra 18 Ekim tarihinde resmen başlatılması planlanıyor. Yapılacak başvuru sayısının alım sayısının çok üzerinde olacağı tahmin ediliyor. Alımların ilerleyen dönemlerde de aktif olarak devam etmesi planlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol