kapat ikonu

Af süresi daraldı

Hükümet tarafından tanınan sicil affının süresinin bu ay itibariyle dolması bekleniyor.

  • Gündem
  • 19 Temmuz 2017 23:11
  • Son Güncelleme: 20 Temmuz 2017 17:45
Hükümet tarafından tanınan sicil affının süresinin bu ay itibariyle dolması bekleniyor.
 
Bankalarda nakit sıkışıklığı nedeniyle çekilen kredi, alınan kredi kartları ve çek senet gibi işlemlerin sonucunda geri ödemelerde yaşanan bazı sıkıntılar sorunları da beraberinde getirdi. Bu süreç içerisinde gerekli ödemeleri zamanında yapmayan kişilere 90 günlük bir yasal süreç tanınıyor. Bu süreç içerisinde ödemeleri yapmayan kişiler için belirlenen kara listeye binlerce vatandaşın girdiği öğrenildi. Kara listeye giren vatandaşlara herhangi bir nakit ihtiyaçları karşısında herhangi bir şekilde kredi kartı ya da kredi imkanlarının tanınmadığı öğrenildi.
 
Yapılan düzenlemeler sonrasında 14 milyon kişinin kara listeye girmiş olduğu öğrenildi. Hükümet borçların ödenmesi için teşvik sağlamak ve pek çok borçlunun sıkıntısını ortadan kaldırmak için çalışma düzenlemişti. Bu çalışma sonrasında sicil affı getirildi. Getirilen sicil affı ile birlikte pek çok kişinin borçlarını ödemeleri için adeta bir fırsat tanındı. Bu fırsat çerçevesinde borcunu ödemek ve kara listeden çıkmak isteyenler için çeşitli fırsatlar sunuluyor.
 
Sicil affı için son başvuru tarihinin 27 Temmuz olarak belirlendiği açıklandı. 10 günlük süreç içerisinde gerekli başvuruların tamamlanması için önemli uyarılar yapıldı. Bankalara yapılacak başvurular sonrasında gerekli yapılandırma hizmetleri de sunuluyor. 72 aya varan taksit seçenekleri ile birlikte gerekli düzenlemelerden yararlanmak mümkün olacak. Borçlarını ödeyenlerin tamamen kara listeden çıkıp bankalar tarafından sağlanan hizmetlerden yararlanmaları bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol