kapat ikonu

Acil nakit ihtiyacını karşılamanın püf noktaları

Tüm kredi borçlarınızı kapatmanın yolu acil nakit ihtiyacınızı karşılamaktan geçiyor. Peki en hızlı kredi veren kurumlar hangileri? Acil kredi talebi ne zaman sonuçlanır? İşte merak edilen tüm soruların detayları…

  • Kredi
  • 21 Ocak 2017 23:15
  • Son Güncelleme: 23 Ocak 2017 12:12
 
Herhangi bir sebepten dolayı kredi çeken ve çekmiş olduğu bu krediyi zamanında ödeyemeyen kişilerin büyük bir kısmı sıkıntılı günler yaşamaktadır. Veya kullandığınız kredi kartı borçlarını ödemekte güçlük mü çekiyorsunuz. Ödeyemediğiniz borçlarınız sürekli artış gösterdiği için ilerleyen günlerde bu durum içinden çıkılmaz bir hale gelebilir. Bu kategoride yer alan kişilerin kredi notu genellikle düşük seviyede olduğu için ihtiyaç kredisi veya kredi kartı talepleri olumsuz sonuçlanır.
 
Sizi sıkıntıdan kurtaracak ve tüm borçlarınızı tek seferde kapatabilmeniz için acil kredi veren kurumlara başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi veren tüm kurumlar ilk etapta sizin finansal yapınızı denetleyerek size en uygun seçeneği sunacaktır. Almış olduğunuz acil nakit para ile borçlarınızın tamamını kapatabilirsiniz. Böylece hem bankalara yüksek oranda faiz ödemekten kurtulmuş olursunuz hem de kredi notunuz yavaş yavaş artış gösterir. Hızlı kredi veren kurum ve kuruluşların tamamı yasal olarak kredi veren şirketlerdir. İşte acil kredi veren kurum ve kuruluşlar…
 
- Meslek odaları, Kredi danışmanlık şirketleri, Tarım ve kredi kooperatifleri, Kosgeb ve bankalar.
 
Günümüzde nakit ihtiyacını karşılamak için başvuru yapılan en yaygın kurumların başında bankalar gelmektedir. İster internet bankacılığını ister mobil bankacılığı kullanarak kısa süre içerisinde kredi talebinize cevap alabilirsiniz. Ancak bankalar kredi verdiği müşterilerden pek çok evrak talep etmektedir. Bankalar kendini garanti altına almak için bazı müşterilerden kefil ya da gayrimenkul ipoteği talep edebilir.
 
Borcunuzun tamamını kapattıktan sonra ipotek anında kaldırılmaktadır. Senet karşılığı kredi çeken kişilerin dikkatli davranması ve boş senete imza atmaması gerekiyor. Hangi kurumdan kredi talep ederseniz edin geri ödeme noktasında titiz davranmalısınız. Ödemeleri zamanında gerçekleştirmeyen kişiler için kanuni süreç başlatılır ve haciz yoluyla borç tahsilatı yapılır.
 
Acil kredi talebiniz için müşterisi olduğunuz bankaların web sayfasını ziyaret edebilir veya banka şubesine uğrayarak yetkililerden bilgi alabilirsiniz.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol