kapat ikonu

ABD'den Huawei'nin yükselişine tokat!

ABD ile Çin arasındaki ticari savaş dev teknoloji firmalarına da sıçradı. Google, Huawei ile olan tüm sözleşmelerini iptal etti.

  • Teknoloji
  • 20 Mayıs 2019 14:04
  • Son Güncelleme: 17 Haziran 2019 17:25

ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşları teknolojik firmalara da sıçradı. Bu kapsamda Google, Huawei ile olan sözleşmesini iptal etti. İntel gibi bazı başka firmalar da Google’ı takip etti. İddiaya göre, Huawei’nin yeni bir işletim sistemi üzerinde çalışıyor ve kullanıcılarını mağdur etmeyecek

Birçok uygulama artık çalışmayacak

Google'ın işletim sistemi desteğini geri çekmesiyle Huawei Android kullanıcılarında Google play, Youtube ve Gmail çalışmayacak.

İntel de Huawei ile olan projelerini askıya aldı

Dünyanın en büyük işlemci üreticileri olan İntel, Qualcomm ve Broadcomm'da Huawei ile ilişkilerini ve bütün projelerini askıya aldığı belirtiliyor.

ABD, şirketin yükselişini durdurmak mı istiyor?

ABD'de Donald Trump yönetimi, Çinli şirketi ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarını ihlal etmekle, Amerikalı şirketlerin teknolojilerini ve fikri mülkiyetlerini ele geçirmeye çalışmakla suçlarken, söz konusu suçlamaları kabul etmeyen Huawei, ABD'nin amacının şirketin yükselişini durdurmak olduğunu savunuyor.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol