kapat ikonu

ABD Rusya’ya Yeni Yaptırımlar Uyguladı

ABD tarafından Rusya ile girdiği soğuk savaş devam ederken Rusya’ya yeni yaptırımları yürürlüğe koyduğunu açıkladı.

ABD tarafından Rusya ile girdiği soğuk savaş devam ederken Rusya’ya yeni yaptırımları yürürlüğe koyduğunu açıkladı.

ABD ile Rusya arasında uzun zamandır devam eden soğuk savaş döneminin biraz daha kızıştığı tespit edildi. Bunun üzerine ABD tarafından yeni yaptırımların hayata geçirildiği öğrenildi. Dış yardımların özellikle kesildiği dile getirildi. Sadece bundan sonraki dönemde insani yardımların hayata geçirilmesi planlanıyor.

Gerçekleştirilen çalışmalar sonrasında belgelerle birlikte bir sunum yapıldı. Belgede sunulan yaptırımların ilerleyen dönemlerde Rusya’nın ABD ile iş birliği yapmasına sebep olabileceği belirtildi. Yaptırım paketi içerisinde Rusya’ya insani yardım ve acil durumlar dışında herhangi bir yardım gerçekleştirilmeyeceği ifade edildi. Özellikle bu anlamda silah ve askeri yardımlar çerçevesinde sivil amaçlı kullanım imkanı sağlayan yardımlarında ortadan kaldırılması amaçlanıyor

Pakette maddi yardımlarda son derece dikkat çekiyor. Rusya iççin herhangi bir kurumun kredi, parasal yardım ya da garanti fonu gibi herhangi bir adımı kesinlikle atmayacakları ifade edildi. Daha önce gerçekleştirilmiş olan uzay ve sivil havacılık güvenliğini içeren çalışmaların bu yaptırım pakedi içerisinde yer almayacağı özellikle belirtilmiş oldu.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol