kapat ikonu

ABD ile Çin arasında müzakereler yeniden başlayacak!

ABD'li üst düzey yetkililer, Çin ile yaşanan ticari gerilimi sonlandırmak amacıyla gelecek hafta müzakerelere yeniden başlanacağını duyurdu.

ABD Başkanı Donald Trump ve üst düzey yetkililer, Çin ile ABD arasında bir süredir devam eden ticaret gerilimini çözüme kavuşturmak amacıyla gelecek hafta müzakereleri tekrar başlatacak. Basın mensuplarına açıklama yapan Beyaz Saray Ekonomik Danışmanı Larry Kudlow, "Bu müzakereler önümüzdeki hafta ciddiyetle devam edecek" ifadelerini kullandı.

Yüz yüze görüşmeler yeniden başlayacak

ABD Ticaret Temsilciliği’nden bir yetkili, iki tarafın Çinli yetkililerle gelecek hafta için üst düzey telefon görüşmesi ayarlama sürecinde olduğunu söyledi.

ABD tarafındaki üst düzey müzakereciler ABD Ticaret Temsilcisi Robert Lighthizer ve Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Çin'in üst düzey müzakerecisi ise Başbakan Yardımcısı Liu He. Kudlow, yüz yüze görüşmelerin yeniden başlatılmasının zamanlamasına dair net bir bilgi vermedi, müzakerelerin "yakında" başlayacağını ve açıklamanın yapılacağını söyledi.

"Tam olarak ne zaman bilmiyorum”

Kudlow "Tam olarak ne zaman bilmiyorum. Telefonda görüşüyorlar. Gelecek hafta telefonda görüşecekler ve yüz yüze görüşmeler yapacaklar" dedi.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol