kapat ikonu

ABD Hisse Endekslerinde Büyük Yükseliş Yaşanıyor

ABD hisse endeksleri yapılan incelemeler sonrasında son birkaç haftadır yaşanan yükseliş dikkat çekti.

ABD hisse endeksleri yapılan incelemeler sonrasında son birkaç haftadır yaşanan yükseliş dikkat çekti.
 
ABD uzun zamandır merakla beklenen verilerin açıklanmasının ardından endekslerle birlikte büyük bir yükselişe geçti. Bu süreçte ekonomistler tarafından yapılan değerlendirmeler çerçevesinde Cuma günü endekslerin kapatılması ile yeni bir değerlendirme yapıldı. Geçtiğimiz hafta yaşanan yükselişin beklentilerin çok üzerinde olduğu tespit edildi.
 
ABD borsalarında bulunan üç önemli hisse senedi endeksinin Cuma günü gerçekleşen kapanış ile birlikte son durumuna bakıldı. Bunun üzerine geçtiğimiz hafta beklentilerin üzerine çıkarak yüzde 2 seviyelerinin üzerine çıktığı tespit edildi.
 
ABD'nin önemli hisse senetleri arasında yer alan S&P 500 Endeksi, Dow Jones Sanayi Endeksi ve Nasdaq Bileşik Endeksi'nin haftalık olarak sırasıyla büyük bir ilerleme kaydettiği ve yükselişe geçtiği ifade ediliyor. Sırasıyla yaşanan yükseliş oranlarının yüzde 2.4, yüzde 2.4 ve yüzde 27 oranında gerçekleştiği belirlendi. Eylül ayının ortasından beri yaşanan yükselişin son derece fazla olması dikkat çekti. Üç endeksin aynı anda yüzde 2 seviyelerinin üzerine çıkması Mart ayından bu yana yaşanan bir gelişme olarak değerlendirildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol