kapat ikonu

9 Ekim Dünya Posta Günü için PTT'den kutlama mesajı

PTT' Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, “Dünya Posta Günü” vesilesiyle bir bildiri yayınlandı...

  • Gündem
  • 09 Ekim 2018 14:50
  • Son Güncelleme: 14 Ekim 2018 00:38

9 Ekim “Dünya Posta Günü” vesilesiyle PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik tarafından yıl dönümü bildirisi yayınlandı.

Bozgeyik, mesajında şu ifadelere yer verdi:

‘’ÜLKEYE VE MİLLETE HİZMET İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ’’

Bilgi ve iletişim teknolojilerinin hızla geliştiği günümüzde, Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi’nin çağa ayak uydurmak adına üzerine düşen görevi yaptıklarını ifade eden Bozgeyik, hükûmetin de desteği ve PTT çalışanlarının özverili gayretleriyle PTT’yi dönemin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yeniden yapılandırdıklarını, ülkeye ve millete en iyi şekilde hizmet sunmak için var güçleriyle çalıştıklarını dile getirdi. Bozgeyik, PTT’nin 178’inci kuruluş yıldönümünün yanında Dünya Posta Günü’nün kutlandığı ekim ayında daha çok azimli, şevkli ve heyecanlı olduklarını belirtti.

Küresel posta sektörünün düzenleyicisi konumunda bulunan Dünya Posta Birliği’nin (Universal Postal Union-UPU) kuruluş yıldönümü olan ve “Dünya Posta Günü” olarak kutlanan 9 Ekim’i son iki yıldır olduğu gibi bu yıl da UPU İdari Konsey Başkanı unvanının getirdiği sorumluluk ve gururla karşılamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Bozgeyik, UPU’nun yeni yaşını ve Dünya Posta Günü’nü kutlayarak, tüm dünyada posta sektörüne emek verenlere şükranlarını sunduğunu aktardı.

‘’DÜNYA SEKTÖRÜNDE SÖZ SAHİBİYİZ’’

PTT’nin posta, e-ticaret, kargo-lojistik, sigortacılık, bankacılık gibi alanlarda yürüttüğü faaliyetlerle sadece Türkiye’ye değil, dünyada da dikkat çekerek takdir topladığını anlatan Bozgeyik, 2016’da 26. Dünya Posta Kongresi’ne, 2017’de Uluslararası E-Ticaret Konferansı’na, 2018’de de 3. UPU Dünya CEO Forumu’na ev sahipliği yaptıklarını ve bundan dolayı da sektördeki söz sahibi konumunda bulunduklarını belirtti.

‘’SEKTÖRÜN GELECEĞİNE YÖNELİK TARİHÎ KARARLAR PTT LİDERLİĞİNDE ALINDI’’

Bozgeyik, PTT’nin bir dünya markası olma yolunda eylül ayında Etiyopya’da düzenlenen UPU 2. Olağanüstü Kongresi’ne de kayda değer katkı sunduğunu, sektörün geleceğine yönelik tarihî kararların PTT’nin liderliğinde alındığının altını çizdi.

Başarıları taçlandıran Ar-Ge yatırımları, dijital altyapı çalışmalarının, yerli ve millî üretime yönelik projelerin bugün olduğu gibi gelecekte de tüm hızıyla devam edeceğinin müjdesini veren Bozgeyik, sözlerini bitirirken Dünya Posta Günü’nü kutlayarak, posta sektöründeki tüm çalışanlara en içten selamlarını iletti.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol