kapat ikonu

65 bin çocuğa ücretsiz bisiklet dağıtılacak

Sağlık Bakanlığı çocukluk obezitesini engellemek ve çocukları sağlıklı yaşama teşvik etmek amacıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda ilkokul ve ortaokul düzeyinde eğitim gören 65 bin çocuğa bisiklet dağıtacak.

Sağlık Bakanlığı taarfından binlerce çocuğun bisiklet hayali gerçekleştirilecek. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında ilkokul ve ortaokul düzeyinde eğitim öğretim görmekte olan 65 bin öğrenciye çifte bayram sevinci yaşatılacak.
 
Okul müdür ve sınıf öğretmenlerinin belirlediği bazı öğrencilere Sağlık Bakanlığı tarafından 23 Nisan tarihinde bisiklet hediye edilecek. Bu kapsamda tyoplamda 65 bin öğrenciye bisiklet hediye edilmesi planlanıyor.
 
Çocuk yaşlarda meydana gelen obezite hastalığını azaltmak ve çocukları sağlıklı yaşama özendirmek amacıyla 65 bin öğrenciye ücretsiz bisiklet verilecek.
 
Takvim’in haberinden edinilen bilgilere göre, bisiklet verilecek olan öğrenciler okul müdürleri ve seçme knusnda yardımcı olaak 2 öğretmen tarafından belirlenecek. Öğretmenlerin verdiği listeye Bakanlık tarafından bisiklet hediye edilecek.
 
Dersleri ve davranışları ile arkadaşlarına örnek olan, okul içi davranışlarıyla örnek öğremnci olarak gösterebilecek ayrıca ailesi tarafından kendisine bir bisiklet alınamayacak durumunda olan maddi güçlük çeken başarılı öğrencilere bisiklet verilmesi uygun görülecek. Bunların yanı sıra sağlıkla ve sporla ilgili faaliyetlerde bulunan bu konularda aktif olarak görev alan çocuklar da diğerlerine göre öncelikli olarak kabukl edilecek.
Kaynak: Takvim
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol