kapat ikonu

6 günde 1,2 milyar dolarlık mobilya ihraç edildi

Kapılarını yeni rekorlarla kapatan "15. CNR İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı" açık kaldığı süre içerisinde 1,2 milyar dolarlık rekor ihracat sözleşmesine imza attı.

  • Sektörel
  • 31 Ocak 2019 16:49
  • Son Güncelleme: 31 Ocak 2019 17:01
15. CNR İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’nda 1,2 milyar dolarlık ihracat sözleşmesi gerçekleştirilirken, 1,5 milyar dolarlık iş bağlantısı kuruldu.
 
6 GÜNDE 1,2 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT SÖZLEŞMESİ YAPILDI
 
CNR'dan fuar sonrası yazılı bir açıklama da yapıldı. 6 gün devam eden "15. CNR İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı"nın yeni rekorlarla kapılarını kapattığı vurgulanırken, fuar süresi boyunca 1,2 milyar dolarlık ihracat sözleşmesinin yapıldığı açıklandı.
 
1,5 MİLYAR DOLARLIK İŞ BAĞLANTISI YAPILDI
 
Toplamda 1,5 milyar dolarlık iş bağlantısının yapıldığı 15. CNR İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’nda, binden fazla firmanın yer aldığı belirtilirken, 38 bin 816'sı yabancı olmak üzere, 122 bin 516 ziyaretçi fuarı gezme fırsatı buldu.
 
YABANCI ALICI RAKAMLARINDA YÜZDE 67’LİK ARTIŞ
 
Açıklamada görüşlerini paylaşan CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, İMOB'da yaşanan yoğunluk sebebiyle 500 firmanın dışarıda kaldığını ifade ederek, bu sene yabancı alıcı rakamında yüzde 67'lik bir artış yakalandığını bildirdi. Erem, bu artışla birlikte toplamda 38 bin 816 yabancı alıcıya hizmet ettiklerini söyledi.
 
122 BİN 516 MOBİLYA ALICISI FUARI ZİYARET ETTİ
 
İran, İsrail, Libya, Filistin, Irak, Suudi Arabistan, Rusya, Lübnan, Azerbaycan, Kosova, Bulgaristan, Almanya, Fas, İzlanda, Ürdün, Monaco, Panama, Porto Rico ve Makedonya'nın da aralarında bulunduğu 131 ülkeden yabancı ziyaretçinin ağırlandığını vurgulayan Ceyda Erem, fuarı toplamda 122 bin 516 mobilya alıcısının ziyaret ettiğini duyurdu.
 
5 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT HEDEFİNE BÜYÜK KATKI
 
Ceyda Erem, sektörün 5 milyar dolarlık ihracat hedefine de çok büyük katkı sağladıklarını öne sürerek, 6 gün devam eden fuar boyunca 1,2 milyar dolarlık ihracat sözleşmesinin yapıldığını ve ayrıca 1,5 milyar dolarlık da iş bağlantısının gerçekleştirildiğine dikkati çekti.
 
FUAR 150 BİN METREKARELİK ALANDA GERÇEKLEŞTİ
 
Erem, CNR Holding'in Uluslararası İş Geliştirme Departmanının da desteği ile hayata geçirilen Global Pazar İstihbarat Sistemi'ne işaret ederek, bu sayede dünyanın her tarafından mobilya alıcılarını fuara davet edip ihtiyaçları kapsamında Türk firmaları ile buluşturduklarını anlattı. Erem, özellikle farklı ülkelerden mobilya alımı gerçekleştiren ve daha evvel Türkiye pazarına girmemiş alıcılara ulaştıklarını vurgulayarak, fuarın 150 bin metrekarelik alanda gerçekleştiğini bildirdi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol