kapat ikonu

5 milyon kişiye maaş müjdesi

2000 yılı sonrasında emekli olanların intibak zammının alıp alamayacağı konusunda süreç devam ederken maaşların yeniden hesaplanacağı açıklandı.

2000 yılı sonrasında emekli olanların intibak zammının alıp alamayacağı konusunda süreç devam ederken maaşların yeniden hesaplanacağı açıklandı.
 
Emeklilerin aralarında meydana gelen çeşitli eşitsizliklerin ortaya çıkarılması için bu süreçte çeşitli tartışmaları da beraberinde getirmişti. emekliler Derneği tarafından konu yargıya taşımış 2000 yılından sonra emekli olanlar için intibak zammının getirilmesi için birtakım çalışmalar başlatılmıştı. Bu çalışmalar ile birlikte verilecek karar merakla bekleniyor.
 
Konu Anayasa Mahkemesi tarafından görüşülmeye başlandı. Bu görüşmeler sonrasında 5 milyon kişiyi yakından ilgilendirdiği ortaya çıktı. 5 milyon emeklinin kabul edilmesinin ardından maaşları tekrar incelemeye alınacak. Zam yolunun açılması halinde 355 liralık zammın verilmesi planlananlar arasında yer alıyor.
 
Bir emeklinin Emekliler Derneği desteği ile açtığı davanın emsal karar olması olarak ifade edilecek. Bu süreç içerisinde 2000 yılından sonra emekli olan tüm emeklileri kapsaması bekleniyor. Anaysa mahkemesinden beklenecek karar merakla beklenirken bu süreç içerisinde 5 milyon emeklinin maaşlarının tekrar hesaplanması bekleniyor. Maaşlarda yaşanacak artış merakla beklenmeye başladı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol