kapat ikonu

48 Ay Vadeli Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Uzun zamandır hayalini kurduğunuz arabaya sahip olmak için taşıt kredisine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bazı bankalar 0 veya 2. el arabalar için 60 aya varan taşıt kredisi sunuyor. Bu bankalardan bazıları ise Yapı Kredi ve Denizbank.

  • Kredi
  • 18 Şubat 2017 15:25
  • Son Güncelleme: 18 Şubat 2017 15:28

Teminat karşılığı olarak satın alacağınız arabayı gösterip, Yapı Kredi taşıt kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Buna ilaveten bazı firmalardan yapacağınız alışverişlerde ilgili firmanın Yapı Kredi Bankası ve Denizbank ile anlaşması varsa düşük faizli kredi kampanyalarından faydalanmanız mümkün. Yapı Kredi 60 ay vadeli taşıt kredisi kampanyası detayları ise şu şekilde;

Bankalardan taşıt kredisi almak için, arabayı satın alırken ödemeniz gereken peşinat tutarı araba değerinin en az yüzde 30’u kadar olmalıdır. Diğer bir ifadeyle araba değerinin yüzde 70’i kadar banka kredisi kullanabilirsiniz. İşte Yapı Kredi Bankası taşıt kredisi geri ödeme seçenekleri;

- 20 bin TL değerinde taşıt kredisi için 24 ay vade seçeneğini tercih edenler; aylık yüzde 1,20 faiz oranı ödeyecektir. Aylık toplam taksit tutarı ise 992 TL’dir.

- 20 bin TL değerinde taşıt kredisi için 36 ay vade seçeneğini tercih edenler; aylık yüzde 1,20 faiz oranı ödeyecektir. Aylık toplam taksit tutarı ise 716 TL’dir.

- 40 bin TL değerinde taşıt kredisi için 24 ay vade seçeneğini tercih edenler; aylık yüzde 1,20 faiz oranı ödeyecektir. Aylık toplam taksit tutarı ise 1.983 TL’dir.

- 40 bin TL değerinde taşıt kredisi için 36 ay vade seçeneğini tercih edenler; aylık yüzde 1,20 faiz oranı ödeyecektir. Aylık toplam taksit tutarı ise 992 TL’dir.

Araba satın alırken nakit sıkıntısı çekmek istemeyen kişiler KOBİ’ler üzerinden uygun faiz oranı ve uygun ödeme seçenekleri ile araç sahibi olabilir. Sıfır veya ikinci el araçlar için değerinin yüzde 75’ine kadar Denizbank 60 ay vadeli taşıt kredisi kampanyasını tercih edebilirsiniz. Bankalar sabit müşterileri için maksimum 48 ay vade seçeneği uygular. 25 bin TL’lik taşıt kredisi ihtiyacınızı aylık yüzde 1,39 faiz oranıyla Denizbank’tan temin edebilirsiniz.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol