kapat ikonu

4 ülkenin büyükelçisi Gaziantep'te ağırlandı

TÜRSAB, Bosna Hersek, Hindistan, Makedonya ve Ukrayna büyükelçilerini Gaziantep’te ağırladı.

  • Şirketler
  • 06 Ekim 2018 09:54
  • Son Güncelleme: 06 Ekim 2018 09:55

Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Bakir Sadoviç, Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Bhattacharyya, Makedonya’nın Ankara Büyükelçisi Zvonko Mucunski ve Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, TÜRSAB tarafından Gaziantep’te konuk etti.

Birlik olarak periyodik bir şekilde tüm ülkelerin büyükelçilerinin Ankara’nın bürokratik ortamından çıkarılıp Türkiye’nin kültürel zenginliklerini ve tarihî varlıklarını gösterdiklerini dile getiren Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, ilk gezinin Gaziantep’i ve Şanlıurfa’yı kapsadığını belirterek bundan sonra da devam edeceklerini söyledi.

Büyükelçiler ve eşleri, TÜRSAB heyeti, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile öğle yemeğinde buluştu.

Gezi için şehre gelen heyet, Gaziantep’teki Zeugma Mozaik Müzesi’ni etti, eserler hakkında bilgi edindi.

‘’TÜRKLERİ DAHA İYİ TANIMALARINI SAĞLAYACAĞIZ’’

Periyodik bir şekilde tüm ülkelerin büyükelçilerini Ankara’nın bürokratik ortamından çıkarıp Türkiye’nin kültürel zenginliklerini ve tarihî varlıklarını göstereceklerini belirten TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Bağlıkaya, büyükelçilerin hem insanlarla kaynaşmalarını hem de kültürel etkinliklerle Türkleri daha iyi tanımalarını sağlayacaklarını ifade ederek bundan sonra da gezilerinin devam edeceğini söyledi. Son olarak Bağlıkaya, büyükelçilerin geziden memnun olduğunu ve güzel anılarla buradan ayrılmalarını istediğini açıkladı.

‘’KÜLTÜREL MİRASA DAHA FAZLA SAHİP ÇIKMA ZAMANI

TÜRSAB ile çok güzel iş birlikleri yaptıklarını belirten Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, zamanın Türkiye’ye daha fazla turisti getirme ve kültürel mirasa daha fazla sahip çıkma zamanı olduğunu ifade etti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in ardından Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya da büyükelçileri makamında konuk etti.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol