kapat ikonu

3600 ek gösterge tüm memurlara yansıtılsın talebi

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tonbul, 3600 ek göstergenin yansıtılmasında tüm memurları kapsayacak bir formüle ihtiyaç olduğunu vurguladı.

  • Gündem
  • 03 Aralık 2018 16:30
  • Son Güncelleme: 03 Aralık 2018 16:38
3600 ek göstergenin yansıtılmasında belirli kesimler yerine tüm memurları kapsayacak bir formüle ihtiyaç olduğunu öne süren Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tonbul, herhangi bir kaygıyla çalakalem bir şey yapılması durumunda bunun artılarından ziyade eksilerinin olacağını savundu. Adil ve kalıcı bir çözüm oluşturulmasını beklediklerini dile getiren Tonbul, bu konuda bir de çalışma hazırladıklarını açıkladı.
 
‘’SİYASİ PARTİLERİN VAATLERİ VAR’’
 
Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, memurlar için yıllardır talep ettikleri 3600 ek göstergenin 24 Haziran seçimlerinde Türkiye gündemine geldiğini bahsederek, siyasi partilerin bu hakkın verilmesiyle ilgili vaatlerinin olduğunu hatırlattı.
 
‘’BEŞ GRUP ÜZERİNDE YOĞUNLAŞILDI’’
 
Tonbul, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın polis, öğretmen, hemşire, imam ve idarecilerin emeklilik ek göstergelerinin 3600'a çıkartılacağıyla ilgili açıklamalarından memnuniyet duyduğunu belirterek, Erdoğan’ın açıklaması ile öğretmenler, hemşireler, polisler, imamlar ve yöneticiler olmak üzere beş grup üzerinde yoğunlaşıldığını kaydetti.
 
‘’ÇALAKALEM BİR ŞEY YAPILMASI DURUMUNDA EKSİLERİ OLUR’’
 
Sonraki süreçte diğer kamu çalışanlarının da bu imkândan yararlanma taleplerinin olduğunu anımsatan Tonbul, bugün gelinen noktada, 3600 ek göstergenin yansıtılmasında belirli kesimler yerine tüm memurları kapsayacak bir formüle ihtiyaç olunduğunu, bu konuda ilgili tarafların görüşü alınmadan herhangi bir kaygıyla çalakalem bir şey yapılması durumunda da bunun artılarından ziyade eksilerinin olacağını yineledi.
 
‘’ADİL VE KALICI BİR ÇÖZÜM İSTİYORUZ’’
 
Polis, öğretmen, hemşire, imam ve idarecilere hangi kriterlere göre 3600 ek göstergenin verileceğinin önemli olduğuna dikkati çeken Tonbul, örneğin öğretmen dendiği zaman bu öğretmenler içerisinde kimlerin faydalanacağını, bu meslek grubu içerisinde emekli olanların da düşünüldüğü zaman lise, yüksekokul ve lisans mezunu öğretmenlerin de olduğunu anlatarak, düzenlemeyi öğretmenlik mesleği üzerinden yapılması durumunda hepsine verilmesi gerektiğini ancak sadece lisans mezunları diye düşünüldüğü zaman bundan sıkıntı yaşanacağını bildirdi. Tonbul, bunun aynısının polisler için de geçerli olduğuna işaret ederek, tüm bunları dikkate alıp adil, kalıcı ve herkesi kuşatan bir çözüm istediklerini söyledi.
 
MEMUR-SEN KONFEDARASYONUNUN GÖRÜŞLERİ ALINMALI
 
Tonbul, 3600 ek gösterge konusunda yapılacak çalışmalarda Memur-Sen Konfederasyonunun görüşlerinin alınması gerektiğini ifade ederek, konfederasyon olarak 3600 ek gösterge konusunda adil, kalıcı ve herkesi kuşatan bir çözümü içeren çalışma hazırladıklarını açıkladı. Hacı Bayram Tonbul, bu çalışmalarını yakın zamanda yetkili makamlara iletip, kamuoyuyla da paylaşılacağını da sözlerine ekledi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol