kapat ikonu

325 bin kişinin borcu silinecek

CK Boğaziçi Elektrik 325 bin kişinin borcunu 'Silelim Gitsin' kampanyası kapsamında silecek. Borçluların kampanyaya dahil olabilmesi için en geç 30 Haziran 2017 tarihine kadar başvuruda bulunması gerekiyor.

Türkiye'nin 81 ilinde 4,5 milyon aboneye hizmet veren CK Boğaziçi Elektrik, müşterilerinin geçmişten gelen borçlarını ödeyebilmeleri için özel sektör tarafından enerji sektöründe yapılan en büyük borç silme kampanyasını başlattı.
 

Ana para üzerinden yüzde 35 indirim

 
'Silelim Gitsin' kampanyasıyla yaklaşık 325 bin aboneye toplam 1,9 milyar liralık borcunu kapatabilmesi için büyük fırsat sunan CK Boğaziçi Elektrik, 1,4 milyar liraya ulaşan alacağını siliyor. Bu sırada yine tarihte ilk kez anapara üzerinden de yüzde 35'e varan oranlarda indirim yapılıyor.
 

Son başvuru tarihi 30 Haziran

 
Kampanyadan yararlanmak isteyenlerin 30 Haziran'a kadar CK Boğaziçi Elektrik'e başvuruda bulunmaları gerekiyor. www.silelimgitsin.com adresinden borç sorgulama yapılabilmesinin yanı sıra abonelere kredi kartıyla 9 taksite kadar ödeme seçeneği de sunuluyor.
 
Konuyla ilgili bilgi veren CK Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü Halit Bakal, 'Silelim Gitsin' kampanyasının özel sektör tarafından enerji sektöründe yapılmış en büyük ve en kapsamlı kampanya olduğuna dikkat çekti.
 

Tüm tarife gruplarındaki müşteriler kampanyadan yararlanabilecek

 
Bakal, “Bu tarihi kampanyamız ile tüm tarife grubundaki müşterilerimize geçmişten gelen borçlarını kapatma imkânı tanıyoruz. Müşteri memnuniyeti kapsamında teknolojinin bize sağladığı tüm imkânları kullanarak bu borçların kolayca ödenebilmesinin yolunu açtık. Tüketicilere, kampanya süresi içerisinde bu tarihi fırsatı değerlendirmeleri çağrısında bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.

İcralık aboneler de başvuru yapabilecek

 
Belirtilen dönemlerde zamanında ödenmediği için yasal takibe konu olmuş icralık aboneler de bu kampanyadan faydalanabilecek. Bu kapsama giren müşteriler, konu ile ilgili detay bilgileri başvuru merkezlerinden öğrenebilecekler.
Kaynak: NTV
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol