kapat ikonu

310 şehit ve gazi yakını ile 55 işçi yakınına atama

Bakan Selçuk, 310 şehit yakını, gazi ve gazi yakını ile maden kazasında hayatını kaybeden 55 işçi yakınının atama kurasının gerçekleştirildiğini açıkladı.

310 şehit yakını, gazi ve gazi yakını ile maden kazasında vefat eden 55 işçi yakınının atama kurasının gerçekleştirildiği bilgisini paylaşan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bu atamaların 207’sinin erkek, 103’ünün de kadın olduğunu ifade etti. Bakan Selçuk, bakanlığın görevini ifa ederken şehit olan ya da yaşanan elim kazaların ardından hayatını kaybeden işçi yakınlarının sürekli yanında olduğunu anlattı.
 
207 ERKEK, 103 KADIN ATANDI
 
Bakan Selçuk tarafından yapılan yazılı açıklamada, atama kurası yapılan 310 kadro içinde mimar, mühendis, psikolog, biyolog, hemşire, öğretmen, tekniker, veteriner hekim, hizmetli, teknisyen, memur ve işçi unvanlı kadroların bulunduğu ve atananların 207'sinin erkek, 103'ünün de kadın olduğu kaydedildi.
 
47 KURUMA ATAMA YAPILDI
 
Zehra Zümrüt Selçuk, atama tekliflerinin ‘’e-uygulama’’ sistemi üzerinden personel talep eden kamu kurum ve kuruluşlarına yapıldığını belirterek, bunların da 17 bakanlık ve bakanlığa bağlı, 1 mahalli idare, 26 üniversite, 3 kamu iktisadi teşebbüsü olmak üzere toplamda 47 kurum olduğunu duyurdu. Bakan Selçuk, ‘’www.dpb.gov.tr’’ internet adresinden hak sahiplerinin sonuçlara ulaşabileceğini vurguladı.
 
GÖREVİNİ İFA EDERKEN HAYATLARINI KAYBETMİŞ İŞÇİ YAKINLARI BİZE EMANET
 
10 Haziran 2003 ile 13 Mayıs 2014 tarihleri arasında kömür ve linyit madenlerinin yer altı işlerinde yaşanan maden kazalarında vefat eden işçilerin yakınlarının kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli işçi unvanlı kadrolarında istihdam edilebilmesine imkân sağlandığına dikkati çeken Bakan Selçuk, devlete ve millete alın teriyle hizmet etmiş ve görevlerini ifa ederken hayatlarını kaybetmiş işçilerin yakınlarının kendilerine emanet olduğunu ifade ederek, 310 şehit yakını, gazi ve gazi yakını ile maden kazasında vefat eden 55 işçi yakınının atama kurasının gerçekleştirildiğini bildirdi.
 
BAKANLIK VATANDAŞIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDİYOR
 
Bakan Selçuk, önümüzdeki dönemlerde de kura işlemlerinin devam edeceği bilgisini paylaşarak, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sosyal devlet anlayışı ilkeleri doğrultusunda hayat geçirdiği icraatlarla birlikte vatandaşın yanında olmaya devam ettiğini söyledi.
 
Bakan Selçuk, sözlerinin sonunda da bu kapsamda, şehit yakını, gazi ve gazi yakınları ile maden kazası sonucu hayatını kaybeden işçilerin yakınlarının atama kurasının gerçekleşmiş olmasından dolayı mutluluk duyduğunu dile getirdi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol