kapat ikonu

30 bin TL hibe desteği ile ilgili merak edilenler

Genç ve evli çiftçilere verilecek olan 30 bin TL hibe desteği birçok gence umut oldu. Bu konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Ziraat Odası Mühendisleri Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet Saka, ülke üretiminde katkıda bulunulması açısından desteği önemli

  • Kredi
  • 12 Nisan 2016 12:31
18-40 yaş aralığındaki genç ve evli çiftçiler kırsalda tarımsal üretim yapma ve orada ikamet etme sözü vermelerine karşılık 30 bin TL hibe desteğinin sahibi olacaklar. 30 bin TL hibe desteğini almak için gerekli koşulları merak ediyorsanız aşağıdaki linkten detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
 
 
İlk olarak Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından Mart ayı başlarında açıklanan ve ön bilgisi paylaşılan geçn çiftçiye 30 bin TL hibe desteğinin detaylarıo da belli oldu.
 
 
Bakanlık tarafından açıklanmasının ardından kısa sre içinde meclise taşınan ve yürülüğe giren uygulama sayesinde genç çiftçiler sıkıntılarının birçoğunu giderecek ve daha arahat bir şekilde üretim yapabilecekler.
 
Genç çiftçilerin genelde sermaye yatırımı yapamadığını ifade eden Saka, bu şekilde genç çiftçilerin daha kolay bir biçimde üretime odaklanabileceğini ve sıkıntılarını giderebileceklerini ifade etti.
 
30 bin TL hibe desteği ile ilgili görüşleri alınan genç çiftçiler de bu uygulamadan son derece memnun. Sorunlarının kıa sürede çözüleceğini ve sıkıntıların oratadan kaldırılması için yeterli bir miktar olduğuna inanıyorlar.
 
Hibe desteğinde başvuru ücreti bulunmuyor. Herhangi bir masraf yapmanıza da gerek yok. Nasıl başvuracağınızı ve başvuru ücret iödeyip ödemeyeceğinizi ve konuyla ilgili resmi açıklamaları merak ediyorsanız aşağıdaki linkten detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
 
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol