kapat ikonu

30 bin TL hibe desteği için son gün!

Kırsal alanda tarımı ve hayvancılık desteklemek amacıyla genç çiftçilere verilecek olan 30 bin TL değerindeki hibe desteği için son başvuru tarihi bugün. TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada destekten yararlanmak isteyen

Köyden şehire göçü önleyebilmek, şehirden köyü göçü özendirmek ve hem tarımsal hem de hayvansal üretimi arttırmak için Bakanlık tarafından 18-40 yaş arasındaki genç ve evli çiftlere verilecek olan hibe desteği için son başvuru tarihi bugün. 30 bin TL hibe desteğinden yararlanmak isteyen genç çiftçilerin bugün ilgili ilçe ve il başkanlıklarına başvurularını yapmaları gerekiyor.
 
Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığınca kırsal alanda tarımsal ve hayvansal üretimler uğraşan ya da kırsala taşınacağına dair taahhütte bulunan 18-40 yaş arasında genç ve evli çiftçilere 30 bin TL değerinde hibe desteği verilecek. Bu destekten yararlanabilmek için en son bugün akşama kadar ilgili il ve ilçe müdürlüklerine gerekli evraklarla başvuruda bulunmak gerekiyor
 
Milliyet’İn haberine göre, TZOB (Türkiye Ziraat Odaları Birliği) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kırsal kalkınma destekleri kapsamında genç çiftçi projelerinin desteklenmesi için yürütülen programın başvurularının 12 Mayıs Perşembe günü sona erecek olduğunu bildirdi.
 
Bayraktar, konuyla ilgili yapmış olduğu yazılı açıklamada 30 bin TL hibe desteğinin verilmesindeki asıl amacın üretimi arttırmak ve köyden şehri önleyi, şehirden köyü göçü teşvik etmek olduğunu ifade etti.
 
 
"Başvurular illerde oluşturulacak genç çiftçi proje değerlendirme komisyonları tarafından 10 iş günü içinde değerlendirilecek” ifadesini kullanan Bayraktar, nüfusu 20 binden daha az olan yerleşim yerlerini kapsayan programda, yaş, cinsiyet, yerleşim biriminin nüfusu ve ilçe merkezine uzaklığı proje planlamasında önemli olan kriterler olduğunu bildirdi.
 
Eğitimli çiftçilere, gazi, engelli ve kadın çiftçilere pozitif ayrımcılık uygulanarak başvurularda öncelik tanınacak.
 
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol