kapat ikonu

2019 Yılı Fitre Miktarı Açıklandı

Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından merakla beklenen 2019 yılı fitre rakamlarının açıklandığı öğrenildi.

Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından yapılan yeni açıklamalar çerçevesinde 2019 yılının merakla beklenen kişi başı fitre rakamları da açıklandı. Ramazan başlangıcından itibaren geçerli olacak ve 2020 yılının Ramazan başlangıcına kadar sürecek olan rakamların 23 lira olarak belirlenmesi uygun bulundu.
 
Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından 2019 yılında gerçekleştirilen fitre miktarının 23 lira olmasına karar verildi. Geçtiğimiz günlerde toplanan kurul Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş liderliğinde gerçekleştirilmiş oldu. Bu toplantıda sadece 2019 yılı fitre sadakasının detayları görüşüldü.
 
Diyanet İşleri tarafından konu hakkında yeni bir açıklama yapıldı. Bu açıklama ile birlikte fitre sadakasının neredeyse müslüman toplumların tamamı tarafından verildiğine dikkat çekildi. Bunun ardından mevcut durumlar sosyoekonomik hayat şartları da göz önünde bulunduruldu. Fitre rakamlarının herkes tarafından ödenir olmasına özellikle dikkat edildi. Ardından bir kişinin asgari gıda ihtiyacı da göz önünde bulunduruldu ve 23 lira olarak belirlenmesine karar verildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol