kapat ikonu

2018 Yılı Turizm Yılı Olacak

2015 yılından bu yana yaşanan turizm sorununun 2018 yılı ile birlikte son bulması ve hızlı bir giriş yapması bekleniyor.

2015 yılından bu yana yaşanan turizm sorununun 2018 yılı ile birlikte son bulması ve hızlı bir giriş yapması bekleniyor.

2015 yılından bu yana yaşanan iç ve dış sorunlar sebebiyle turizm sektörü ciddi sorunlar yaşamaya başlamıştı. Bu sorunlara bakıldığı zaman 2018 yılında turizm sektöründe büyük bir gelişme yaşanmasının beklendiği kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından açıklandı.

Şimdiden yapılan erken rezervasyon oranları ile birlikte 2015 yılının rakamlarının üzerine çıkıldığı öğrenildi. Bu durumda rezervasyonların artarak devam etmesi bekleniyor. Avrupa'dan gelen turistlerin son dönemlerde en fazla İstanbul'a gelmek için harekete geçtikleri görüldü.

Gelen yabancı turistler arasında bu yıl ilk sırayı Almanların alması ise dikkat çekti. Seyahat acenteleri de Türkiye'de sundukları tatil fırsatlarından en çok Almanların yararlanmayı tercih ettiklerini belirtti. Turizm sektöründe yaşanan büyümenin yanı sıra yeme içme sektöründe de ciddi bir artış yaşanması bekleniyor. Turizm sektörünün yanı sıra yeme içme sektöründe büyüme oranlarının en az yüzde 15 seviyelerinde gerçekleşmesi beklentiler arasında yer alıyor.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol