kapat ikonu

2018 bütçesi toplantıyla açıklanacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal düzenlediği toplantıda 2018 yılı bütçesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Maliye Bakanı Naci Ağbal düzenlediği toplantıda 2018 yılı bütçesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
 
Maliye Bakanı Naci Ağbal son dönemlerde 2018 yılı bütçesi hakkında merak edilenler hakkında konuştu. Basın toplantısı ile birlikte konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Orta Vadeli programın açıklanmasının ardından özler 2018 yılı bütçesine çevrilmişti. Bunun ardından ekonomiye nasıl bir katkısının olacağı merak konusu haline geldi.
 
Ekonomide meydana gelen çeşitli dalgalanmaların üzerinde büyük emekler vererek gerçekleştirilen bütçe çalışmalarının ardından sona ermesi bekleniyor. Hazırlanan raporun bu hafta içerisinde meclise sunulmasına karar verildi. Ay sonunda düzenlenecek bir toplantıda ise ekonomik açıdan getirileri tartışılacak.
 
Bütçe hakkında detaylı bir şekilde düşünüldüğü zaman bu süreç içerisinde en çok mali kaynağın yine eğitim alanında ayrıldığı dile getirildi. Kaynak miktarı bu süreç içerisinde yükseltilirken aynı zamanda 100 liranın her 22 lirası eğitim için harcanmaya başladı. Yapılan ekonomik bütçe içerisinde taşeronlar ve çok tartışılan MTV zammı hakkında da önemli değerlendirmelerin bulunduğu açıklandı. Konu hakkında ilerleyen günlerde net bir açıklama yapılacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol