kapat ikonu

2017 Yılında Öğretmen Ataması Yok!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz merakla beklenen öğretmen atamaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz merakla beklenen öğretmen atamaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
 
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz son dönemlerde merakla beklenen öğretmen atamaları hakkında kafalarda oluşan soru işaretlerini giderdi. Geçtiğimiz günlerde Kurban Bayramı sebebiyle memleketi olan Sivas'a giden Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bu süreç içerisinde bayramlaşma programına katıldı. Bayramlaşma programının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlarken öğretmen atamaları hakkında da merakla beklenen soruları yanıtladı.
 
Öğretmen adayları uzun zamandır yeni atamaların tarihinin açıklanmasını bekliyordu. Tarih açıklanmadıkça artan huzursuzluklar sebebiyle bu konuda detaylı bir açıklama yapma gereği hisseden Bakan Yılmaz atamaların 2017 yılı içerisinde yapılmayacağını belirtti. Bu durum öğretmen atamaları bekleyen adaylar için kısa süreli bir hayal kırıklığına sebep olmasına rağmen süreç içerisinde 2018 yılı hedef gösterildi.
 
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yapmış olduğu açıklamalar sonrasında '2017 yılı için herhangi bir atama planımız yok. Öncelikle bu konuya bir açıklık getirelim. Yeni atamalar 2018 yılında gerçekleşecek. Bu süreç içerisinde meclise bir bütçenin sunulduğu incelemelerin hala devam ettiğini söyleyebiliriz. Yakın zamanda bu konuda gerekli bir rakam ve bütçe açıklanacak. Ardından atamalar için harekete geçilebilecek' ifadelerini kullandı.
 
Öğretmen adaylarının yeni atamalar için 2018 yılını beklemeleri gerektiği açıklandı. Öğretmen adaylarının atamaları için ne kadar kontenjan ayrılacağı merak konusu oldu. Meclisten çıkacak karar sonrasında yeni bir açıklama yapılacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol