kapat ikonu

2017 yılında 38 milyon turist bekleniyor

Türkiye’ye geçen yıl düşen turizm gelirlerine karşın 2017 yılı içinde 38 milyon turist gelmesi bekleniyor.

Star Gündem’de yer alan habere göre, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, tüm birimlerin hazır bulunduğunu ve Türkiye'nin 2017 yılında 38 milyon turist ağırlamayı beklediğini açıkladı.

 

“Sektörün bütün birimleri hazır”

 
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, "2017 yılında sektörün bütün birimleri hazır, ülkemize bu yıl 38 milyon turistin gelmesini bekliyoruz." dedi.
 
Ulusoy, bu yılki turist beklentisiyle ilgili yaptığı açıklamada, 2016 yılında turizmde bir türbülanstan geçen Türkiye'nin, bu türbülanstan çıkmaya başladığını belirtti.

 

“Avrupa ülkeleriyle sıkıntılarımızı çözmeye çalışacağız”

 
Bu yıl Türkiye'ye gelen turist sayısında artış beklediklerini ifade eden Ulusoy, "2017 yılında sektörün bütün birimleri hazır, ülkemize bu yıl yaklaşık 38 milyon turistin gelmesini bekliyoruz. Rusya ve Ukrayna pazarındaki gelişmeler olumlu.
 
İngiltere pazarında sıkıntımız yok, Orta Doğu olumlu. Bazı Avrupa ülkeleriyle sıkıntımız var fakat onları da çözmeye çalışıyoruz." dedi.
 

“Turizm el birliğiyle yeniden canlandırılacak”

 
 
Ulusoy, Türkiye'ye Körfez ülkelerinden gelen turistlerin İstanbul ve Doğu Karadeniz'deki yaylaların yanı sıra Bursa ve Yalova gibi termal turizm merkezlerini, Rusya'dan gelenlerin İstanbul, Antalya, İzmir ve Ankara'yı, İsrailli turistlerin ise Antalya, İstanbul, Muğla'yı tercih ettiğini bildirdi.
 
Türkiye'de turistik yerlerin tanıtımı açısından bir eksiklik olmadığını, güzel çalışmalar yapıldığını vurgulayan Ulusoy, el birliğiyle turizmi tekrar canlandıracaklarını söyledi.
 
Kaynak: Star Gündem
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol