kapat ikonu

2010 yılında atananların memurluğu tehlikede

2010 yılında gerçekleştirilen ve kopya iddiaları ile gündeme oturan KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) ile atanan memurların memuriyeti tehlikeye girdi.

Savcılığın 2010 KPSS ile ilgili mahkemeye sunduğu önemli kanıtlar eğer ki kabul edilirse o dönemde atanan on binlerce memurun memurluğu tehlikeye girmiş olacak. Mahkemenin iptal kararı vermesi halinde 2010 yılında atanan memurların memurluğu sorgulanacak.
 
Milliyet’in haberine göre adli soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, aralarında YÖK Denetleme Kurulu raporunun da bulunduğu kanıtları "genel kültür ve genel yetenek sınavlarının iptali istemini" değerlendirmeye alan Bölge İdare Mahkemesi'ne iletti.
 
Söz konusu iddianameyle birlikte savcılık tarafından mahkemeye sunulan TÜBİTAK raporunda, sorulan şüpheli bir şahsın bilgisayarında silinebilen bir hard diskte sınav tarihinden önce bulunuyor olduğu bilgisi verildi. Bu olayda itirafçı iki şahsın da ifadeleri mahkemeye delil olarak gönderildi.
 
Sonuçta kanıtlar kabul edilir ve sınavın iptali yönünde karar verilirse on binlerce memurun memuriyeti geçersiz sayılacak.
Milliyet
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol