kapat ikonu

20 yıl vadeli konut kredisi son başvuru tarihi ne zaman?

20 yıl vadeli konut kredisi kampanyası ev sahibi olmak isteyenlerin hayalini süslüyor. İstanbul, Ankara ve Bursa gibi illerde başlatılan bu kampanya sayesinde konut sahibi olmanın önü açılıyor. İşte 20 yıl vadeli konut kredisi faiz oranları…

  • Emlak
  • 28 Şubat 2017 13:27
  • Son Güncelleme: 28 Şubat 2017 13:28

Emlak Konut GYO, ilk kampanya seferberliğine 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlarken, 2 konut seferberliğine 1 Şubat 2017’de başladı. Kampanya ile konut almak isteyen vatandaşın ödemesi gereken peşinat tutarı yüzde 20’de yüzde 5’e çekildi. Türkiye’de ilk defa 20 yıl vadeli konut satışının önü açıldı.

Konut kredisi faiz oranları ve konut fiyatlarının yüksek olması nedeniyle son dönemlerde konut satışları minimum düzeye indi. Bazı devam eden konut projelerinde kampanya için ayrılan kotanın yaklaşık yüzde 20’sinin dolduğu ifade ediliyor.

Firmalar, vatandaştan gelen talep üzerine yeni konutlar inşa etmeyi planlıyor. Kampanya kapsamında bulunan projeler İstanbul, Konya, Ankara, Niğde, Nevşehir ve Denizli gibi illerde yer alıyor. Konut projeleri başladığı günden bu yana İstanbul Bağcılar Batışehir, Nidapark Küçükyalı projeleri ile Ankara’daki Sofa Loca projelerine olan ilgi her geçen gün artış gösteriyor.

Emlak Konut projelerine kredi veren bankalar

Emlak Konut GYO kampanyasına katılmak isteyenler Halkbank, Garanti Bankası, Akbank, Albaraka, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Katılım, Ziraat Bankası şubelerine uğrayarak kampanya hakkında detaylı bilgi alabilir.

Türkiye’de herkesin ev sahibi olabilmesi için çalışma başlatan Emlak Konut GYO, gelen talepler üzerine projelerini farklı şehirlere taşımayı hedefliyor. Banka kredisi faiz oranlarının yüksek olması ve vade sayısının 120 ayla sınırlı tutulması vatandaşın ev sahibi olma hayalini iyice suya düşürmüştü. Fakat Emlak Konut projesi sayesinde her kesimden insan kolayca konut sahibi olabilecek.

Sizde hayalinizdeki eve kavuşmak istiyorsanız en kısa zamanda Emlak Konut GYO yetkilileri ile irtibata geçebilir ve konut projeleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Konut projesine katılan kişilerin sadece yüzde 20 oranında peşinat ödemesi gerekiyor.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol