kapat ikonu

20 Yıl Vadeli Emlak Konut Kredisi

Konut sahibi olmak isteyenlere müjde. Emlak Konut liderliğinde hayata geçirilen 20 yıl vadeli konut sahibi olma projesi bugün başladı. Peki Emlak Konut projesi ne kadar sürecek, hangi bankalar bu uygulamaya dahil olacak?

  • Emlak
  • 01 Şubat 2017 20:02
  • Son Güncelleme: 01 Şubat 2017 20:05

Konut kredisi faiz oranlarının yüksek olması nedeniyle harekete geçen Emlak Konut, düşük faiz ve yüksek vade seçeneği sunuyor. İlk olarak 15 Temmuz 2016 tarihinde başlayan gayrimenkul projesi, bu kez 20 yıl vadeli olarak vatandaşların kullanımına sunulacak. Kampanyaya başvuru süresi 2 ayla sınırlı tutulacak. 60 ay vade ile konut sahibi olmak isteyenlere ise 0 faiz kampanyası devreye girecek.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, gelir seviyesi düşük olan kişiler için yeni bir kampanya düzenledi. İlk kampanya seferberliğini 15 Temmuz tarihinden sonra başlatan Emlak Konut GYO, ikinci seferberliği hayata geçirmek için çalışmalarına hız verdi.

31 Mart tarihine kadar devam eden proje için peşinat ödemesi yüzde 20’den yüzde 5’e indirildi. Aradaki farkın ise konut teslim tarihine kadar ödenmesinin önü açıldı. Emlak Konut kampanyaları aracılığıyla ev alanlar 60 ay vade için herhangi bir faiz ücreti ödemeyecekler. 10 yıl vadeli alımda faiz oranı yüzde 0,45 olurken 20 yıl vadede bu oran yüzde 0,79 seviyesine yükseliyor.

Emlak Konut Projesinin geçerli olduğu bankalar

Emlak Konut GYO, devam eden 30 proje ve 15 bin bağımsız bölüm için 9 banka ile prensip anlaşmasına vardı. Bu kurumlar arasında Halkbank, Albaraka, Vakıf Katılım, Vakıfbank, Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Ziraat Bankası ve Yapı Kredi Bankası bulunuyor.

Konut sahibi olmak isteyenler için oldukça önemli bir fırsat olduğunu belirten yetkililer, projelerin metrekare fiyatının 2 bin 700 TL’den başladığını açıkladı. Kampanyaya dahil edilen projeler İstanbul’un yanı sıra Denizli, Konya, Ankara, Niğde ve Nevşehir gibi illerde de bulunacak.

240 ay vade ve düşük faiz oranları ile konut sahibi olmak isteyenlerin en kısa süre zarfında Emlak Konut Projesi yetkilileri ile iletişime geçmesi gerekiyor. Son tarih 31 Mart 2017. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için acele edin.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol