kapat ikonu

2. El Pazarı Büyük İlgi Görüyor

Döviz kurundan dolayı yaşanan çeşitli aksaklıkların ardından ikinci el pazarının ciddi anlamda ilgi görmeye başladığı öğrenildi.

Döviz kurundan dolayı yaşanan çeşitli aksaklıkların ardından ikinci el pazarının ciddi anlamda ilgi görmeye başladığı öğrenildi.
 
Kurda meydana gelen ciddi artışlar otomobil pazarını ciddi anlamda etkilemeye başladı. Yapılan değerlendirmelerin ardından otomobil pazarının yüzde 40 oranında arttığı öğrenildi. Tüm bunların üzerine sürücüler araç tercihlerini son zamanlarda ikinci el araçtan yana kullanmayı tercih ettiler.
 
Son zamanlarda kimsenin sıfır otomobil almayı tercih etmedikleri öğrenildi. Bununla birlikte ikinci el otomobil pazarının da eskisi kadar ilgi görmediği dile getirilmişti. Ancak buna rağmen sıfır araç almaktansa vatandaşların büyük kısmı ikinci el araç satın almayı tercih ettiler.
 
Yetkililer konu hakkında değerlendirme yaparken ikinci el araç pazarında yaşanan bu artışın sanıldığı gibi sürdürülebilir olmadığı belirtildi. Sıfır araç pazarında yaşanan daralmanın ardından bu sürecin gelişme gösterdiği bir kez daha gündeme taşındı. İkinci el pazarında satış yapan satıcıların ise şimdilik bu hareketliliği fırsata çevirmek adına son derece uğraştıkları da öğrenildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol