kapat ikonu

17 bin lira maaşla çalışmak ister misiniz?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nda istihdam etmek üzere aylık 17 bin lira maaşlı 14 tane bilişim personeli arıyor.

  • Sektörel
  • 02 Şubat 2016 15:33
  • Son Güncelleme: 15 Şubat 2016 13:39
Bakanlık dört yıllık fakülte mezunu, bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği gibi bölümlerden mezun olmuş 14 kişiyi istihdam edecek. Bakanlığın sözleşmeli olarak çalıştıracağı bilişim personellerine aylık ödeyeceği ücret ise tam 17 bin lira.
 
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde istihdamını sağlayacağı bilişim personelleri ön başvuruların ardından sözlü mülakatla belirlenecek. Sözlü mülakata tabii tutulan ve başarılı olan bilişim personelleri Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda sözleşmeli olarak aylık 17 bin 336 lirayı bulan maaşlarla istihdam edilmiş olacak.
 
Bakanlığın bilişim alanında istihdam etmek istediği adaylarda aranan özelliklerin başında belirtilen dört yıllık fakültelerden birinden mezun olmak gerekiyor. Bu fakültelerin tam listesi ise şöyle, bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği fakülteleri. Tam listesi açıklanan fakültelerden başarıyla mezun olmuş Türk vatandaşı bilişim personelleri Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığında istihdam etmek üzere ilana çıkardığı iş başvurusunda bulunabilirler. Sözlü mülakatla seçilecek olan adaylara 17 bin lira üzerine çıkan maaş verilmesi kararlaştırıldı.
 
Adayların www.gtb.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. Bu formu dolduran adayların daha sonra topladıkları belgeleriyle beraber 08-22 Şubat tarihleri arasında Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı’na şahsen başvurması gerekiyor. Son başvuru günü ulaşacak şekilde posta yoluyla müracaat eden adayların başvuruları da kabul dilip değerlendirmeye alınacak.
 
Gerçekleştirilen bu ön başvurunun ardından ön başvurusu kabul edilen adaylar sözlü mülakata tabii tutulacak. Sözlü mülakatın ardından hangi personellerin Bakanlık bünyesinde istihdam edeceği belirlenecek olacak.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın açtığı bu istihdam alanı için uygun olduğunuzu düşünüyorsanız 08-22 Şubat tarihleri içerisinde ön başvurunuzu tamamlamış olmanız gerekiyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol