kapat ikonu

14 bin lira maaşla çalışacak personel aranıyor

İşsizlik problemi sık sık gündeme gelirken şimdilerde 14 bin lira maaşla çalışacak bilişim uzmanı aranıyor.

İşsizlik problemi sık sık gündeme gelirken şimdilerde 14 bin lira maaşla çalışacak bilişim uzmanı aranıyor.
 
İşsizlik problemi ciddi bir sorun olarak ifade edilirken Resmi Gazete'de yayınlanan yeni bir ilan sonrasında KOSGEB Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından yeni personellerin arandığı açıklandı. İstihdam seferberliği ilan edilmişken yeni kadro ihtiyaçlarının da bu süreç içerisinde tamamlanması gerektiğine karar verildi. İstihdam edilmek üzere toplam 8 personelin alınmasına karar verildi. KOSGEB tarafından yapılacak istihdamların ardından 1 kıdemli yazılım geliştirme uzmanı ilk alınacaklar listesinde yer aldı. Kıdemli bir yazılım geliştirme uzmanının ardından 5 yazılım geliştirme uzmanı daha alınacak. Ardından 1 kıdemli ağ ve sistem yöneticisinin yanı sıra 1 ağ ve sistem yöneticisinin daha alınmasına karar verildi.
 
Yapılacak başvuruların uzun bir süre devam etmesi bekleniyor. Bunun için 8 Ağustos tarihine kadar süre verildi. Başvuruları KOSGEB'in resmi internet sayfasında tüm şartları ile birlikte öğrenmek mümkün olacak. Yazılı sınavın tek aşamalı bir şekilde gerçekleşmesi bekleniyor. Ardından sınavı geçen kişiler için sözlü ve uygulamalı bir mülakatın gerçekleştirilmesine karar verildi. Yapılacak yazılı sınavların açıklaması KOSGEB'in resmi internet sayfasında yer alacak. Ardından diğer mülakatlara girmeye hak kazanacak bu kişilerin isimleri listelenecek.
 
Alınacak bilişim uzmanlarının maaşları ise adeta dudak uçuklattı. Brüt ücret miktarlar kıdemli personeller için 14 bin 61 lira olarak belirlenirken diğer personeller için 9 bin 374 lira olarak belirlendi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol