kapat ikonu

137 bin kişiye iş!

Kamu ve özel sektör iş ilanları incelendiği zaman alım yapılmak üzere bekletilen toplam 137 bin boş kontenjanın olduğu ve iş alımlarının gerçekleştirileceği öğrenildi.

Kamu ve özel sektör iş ilanları incelendiği zaman alım yapılmak üzere bekletilen toplam 137 bin boş kontenjanın olduğu ve iş alımlarının gerçekleştirileceği öğrenildi.
 
Ekonomik sıkıntıların yaşandığı ve Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiği geçtiğimiz aylarda yeni bir seferberlik ilan edilmişti. İşsizliğin ekonomik etkenleri sıfırladığı ve ciddi bir sorun haline geldiği düşünüldüğü zaman Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan milli istihdam seferberliği beklenenden çok daha fazla ilgi gördü. Sanayiciler ve iş adamları ile gerçekleştirmiş olduğu toplantı sonrasında özel ve kamu sektörüne seslenerek durum hakkında bilgi verdi.
 
Özel sektör tarafından olumlu bir şekilde karşılanan istihdam seferberliğinin ardından zaman kaybetmeden işe alımlar gerçekleştirildi. Ardından kamu sektörünün de bu süreç içerisinde boş kalan ya da açılan kontenjanların doldurulması ve ek istihdam yaratılmak için yer ayrılmasına karar verildi. Hem özel sektör hem de kamu sektörü tarafından yapılan çalışmalarla 1 milyonun üzerinde kişi iş sahibi oldu. Yıl sonuna kadar 2 milyon kişinin istihdam edilmesi hedeflenmişti. Bunun ardından henüz yarım yılda hedeflerin yarısından fazlası gerçekleştirildi.
 
İŞKUR tarafından özel sektör işe alımları gerçekleştirilirken bu süreçte boş işe alım kontenjanları açıklandı. Bu kontenjanlarla birlikte toplam 137 bin kişinin daha işe alınabileceği belirtildi. Hem kamu hem de özel sektöre ait olan iş ilanlarını ve bu ilanlara başvuruları İŞKUR'un resmi internet sitesinden görebilmek gerekli çalışmaları yapabilmek mümkün görünüyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol