kapat ikonu

13 ülkeye Antalya'dan direkt uçuş

Her sene milyonlarca turisti konuk eden Antalya'dan, Almanya, Rusya, Moskova, Suudi Arabistan'ın da aralarında bulunduğu 13 ülkeye direkt uçuşlar başlıyor.

  • Sektörel
  • 19 Şubat 2019 21:12
  • Son Güncelleme: 19 Şubat 2019 21:27
Antalya'dan 13 ülkeye haftada 41 direkt sefer düzenlenecek. Türk Hava Yolları’nın (THY) bundan sonra kış aylarında da uçuşlara devam edeceği öğrenildi.
 
2019 yılında var olan direkt uçuş noktalarına yeni noktalar ilave edildi
 
Gazetecilere açıklamalarda bulunan THY Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, Antalya'nın altyapı ve hizmet kalitesi açısından dünya standartlarının üzerinde bir kent olduğunu ifade ederek, 2019 yılında var olan direkt uçuş noktalarına yeni noktalar ilave ettiklerini bildirdi.
 
Körfez ve Orta Doğu’dan da yüksek verimli turistler Antalya’ya gelebilir
 
Antalya'dan THY’nin 13 doğrudan dış hat noktasına haftada 41 sefer düzenleyeceğini belirten Olmuştur, Azerbaycan, Lübnan ve Suudi Arabistan'da bir nokta için ilave uçuş koymak adına görüşmelerin devam ettiğini dile getirerek, buraya ilave etmeyi düşündüklerini açıkladı. Olmuştur, geçmiş dönemlerde Antalya'nın genel itibarıyla Batı Avrupa'dan turist çeken bir yapısı olduğunu söyleyerek, bunun yanı sıra Körfez ve Orta Doğu ülkelerinden de yüksek verimli turistlerin Antalya'ya gelebileceğini düşündüklerini anlattı.
 
Londra’ya 2 olan sefere sayısı 5 ya da 7’ye çıkarılacak
 
Olmuştur, Ürdün'ün başkenti Amman'a bir hafta içerisinde 3 karşılıklı sefer düzenleyeceklerini duyurarak, uçuşların 3 Haziran'da başlayacağını ve 120 ülkede pazarlama faaliyetlerinin yürütüldüğünü aktardı. Berlin'e de haftada iki karşılıklı sefer başlayacaklarını kaydeden Olmuştur, Kuveyt'e de haftada 5 sefer düzenleneceğini vurguladı. Olmuştur, İngiltere’nin başkenti Londra'nın da en çok ziyaretçi gelen kentler arasında bulunduğuna işaret ederek, bu şehre 2 olan sefer sayısın 5 ya da 7'ye çıkarmak istediklerinin altını çizdi.
 
Bundan sonra kış aylarında da seferler devam edecek
 
Eskiden yazları uçuşların olduğunu, kış aylarında da seferlerin Rusya dışında durdurulduğunu hatırlatan Olmuştur, bundan sonra kışın da seferlere devam edeceklerine dikkati çekerek, Rusya’da Moskova, Almanya'da Berlin, Lüksemburg, Cidde seferlerinin kışın da devam edeceği bilgisini paylaştı. Olmuştur, Tel Aviv’in yükselen bir Pazar olduğunu savunarak, charter seferlerinin de önemli olduğundan bahsetti. Geçen sene 33 dış hat noktasından 4 bin 135 charter uçuş düzenlendiğini anımsatan Olmuştur, 780 bin yolcu taşındığına değinerek, bu sene bu rakama yüzde 16 kapasite artışı koyulacağını ilan etti. Olmuştur, 900 bin civarında yolcuyu charter seferleriyle getirmeyi planladıklarını ifade etti.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol