kapat ikonu

100 Bin Kişi İş Sahibi Olacak

Türkiye ekonomisini yakından etkileyecek istihdam seferberliğine bir yenisi daha ekleniyor. Bu süreç içerisinde 100 bin kişiye iş müjdesi verildi.

Türkiye ekonomisini yakından etkileyecek istihdam seferberliğine bir yenisi daha ekleniyor. Bu süreç içerisinde 100 bin kişiye iş müjdesi verildi.
 
Türkiye'de ekonomiye en fazla zarar veren durumların başında işsizlik sorununun geldiği dile getirilmişti. Bunun ardından istihdamı artırmak ve işsizlikle mücadele etmek için çeşitli çalışmalar yapıldı. Bu çalışmalar arasında organize sanayi bölgelerinin kapasitesinin artırılması da yer alıyordu.
 
Yeni organize sanayi bölgelerinin tamamlanmasının ardından hem çalışan kişi sayısının hem de üretilen ürün sayısının artırıldığı tespit edildi. Bu durum ekonominin hareketlenmesine sebep oldu. Bu yılda yapılacak çalışmalar ve verilecek destekler sonrasında oranların artırılması amaçlanıyor
 
Geçen seneye göre yapılan değerlendirmeler üzerine istihdam artışının yaşanması ve bu rakamın 100 bin civarında gerçekleşmesi bekleniyor. 2018 yılı içerisinde 100 bin kişinin daha iş sahibi olması beklentiler arasında yer alıyor. İstihdam seferberliği tüm hızıyla devam ederken Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü konu hakkında değerlendirmelerde bulundu. İlerleyen dönemlerde de iş imkanlarının artırılması için sanayi bölgelerine verilen desteğin artırılması amaçlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol