Pakistan kapısı OSSA üyelerine aralandı

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi, üyelerinin Pakistan pazarında daha güçlü yer alabilmesi adına Pakistanlı Supreme Tecnocrafts firmasıyla iş birliğine vardı.

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi’nin, üyelerinin Pakistan pazarında daha güçlü yer alabilmesi için Pakistanlı Supreme Tecnocrafts firmasıyla iş birliği anlaşması imzaladığı aktarıldı. Anlaşma kapsamında Supreme Tecnocrafts, OSSA üyeleri ve GALEN Tech'in ürünlerinin Pakistan pazarında varlığını artırma konusunda çeşitli imkânlar sunacak. 
 
Anlaşmanın Türkiye'nin uluslararası platformlarda izlediği stratejiyle uyumlu olduğuna işaret edilirken, bu tarz iş birliklerinin KOBİ'lerin ayakta kalması ve yeni pazarlara açılması bakımından önemli olduğu bildirildi. Altyapısı güçlü olmadan tasarlanan bir ürünün uygun üretilip üretilmediğinin tespitinin doğru yapılamayacağı hatırlatılırken, bu tür iş birlikleriyle güçlendikçe Türkiye'ye çok daha iyi ve farklı alanlarda test altyapısının kazandırılması hedefleniyor.
 
OSSA ve kümelenme üyelerinden GALEN Tech ile havacılık, silah sistemleri, yer destek sistemleri, test sistemleri alanlarında faaliyetlerine devam eden Pakistanlı Supreme Tecnocrafts firmasının, Karaçi'de düzenlenen 10. IDEAS Uluslararası Savunma Fuarı ve Semineri kapsamında iş birliği anlaşması imzaladığı kaydedildi.
 
Türkiye tarafında OSSA Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Alkan ile GALEN Tech Genel Müdürü Alptekin Erman anlaşmaya imza attı. 
 
OSSA ÜYELERİ VE GALEN TECH ÜRÜNLERİNİN PAZARDA VARLIĞI ARTACAK
 
Supreme Tecnocrafts'ın, OSSA üyeleri ve GALEN Tech'in ürünlerinin Pakistan pazarındaki varlığını artırma konusunda iş birliği imkânları sunacağını dile getiren Türkiye tarafında OSSA Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Alkan, ayrıca OSSA olarak kümelenme konusundaki tecrübelerini Pakistan'daki bir kümelenme planına model olarak sunma ve burada benzer bir kümelenmenin oluşturulmasına katkı sağlama konusunda çalışmalar sürdüreceklerini açıkladı.
 
ANLAŞMA, TÜRKİYE’NİN ULUSLARARASI PLATFORMLARDA İZLEDİĞİ STRATEJİYLE UYUMLU 
 
Türkiye'nin uluslararası platformlarda izlediği stratejiyle uyumlu olarak D8 ülkelerindeki faaliyetlere özel önem verdiklerini vurgulayan GALEN Tech Genel Müdürü Alptekin Erman, atılan imzayla birlikte Türkiye’nin bu stratejisine katkıda bulunmaktan gurur duyduklarını belirtti. 
 
BU TÜR İŞ BİRLİKLERİ KOBİ’LERİN AYAKTA KALMASI İÇİN ÖNEMLİ
 
Erman, bu tür iş birliklerinin KOBİ'lerin ayakta kalması, yeni pazarlara açılması noktasında büyük önem taşıdığını anlatarak, faaliyet gösterdikleri test altyapısı alanının tüm dünyada geliştiğine dikkati çekti. 
 
TÜRKİYE’YE ÇOK DAHA İYİ VE FARKLI ALANLARDA TEST ALTYAPISI KAZANDIRMA HEDEFİ
 
Alptekin Erman, güçlü olmadan tasarlanan bir ürünün uygun üretilip üretilmediğinin tespitinin doğru yapılamayacağının altını çizerek, bu tür iş birlikleriyle güçlendikçe Türkiye'ye çok daha iyi ve farklı alanlarda test altyapısı kazandırmayı hedeflediklerini ifade etti.