İkinci el otomobil fiyatları düşmeyecek

İkinci el otomobil fiyatlarının sonbahar aylarında düşeceği yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

İkinci el otomobil fiyatlarının sonbahar aylarında düşeceği yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi. 
 
İkinci el otomobil satışı yapan yetkililer tarafından son dönemlerde kafaları karıştıran bazı iddialara da cevap verildi. Yaz aylarında ihtiyacın artması ile birlikte ikinci el otomobillere gösterilen ilginin son derece yoğun olduğu ifade edilmişti. Ancak kış aylarında bu ilginin düşeceği yönünde bazı iddialar ortaya atıldı. 
 
İlginin azalması ile birlikte fiyatlarında gözle görülür bir şekilde düşeceği ifade ediliyor. Ancak yapılan değerlendirmeler sonrasında iddiaların doğru olmadığı öğrenildi. Yetkililer tarafından bu tür beklentilerin doğru olmayacağı şeklinde birtakım açıklamalar yapıldı. 
 
Piyasada işlerin ne kadar değişirse değişsin bu süreçte hem sıfır hem de ikinci el araçlarda alıcıların daima bulunduğu ve yaşanan durgunluklara rağmen iç dinamiğinin yüksek olduğu ifade edildi. İkinci el otomobil satışlarının özellikle yaz aylarında büyük bir hareketlilik kazandığı kabul edildi. Ancak sonbahar aylarının gelmesi ile büyük bir durgunluk beklenmediği ve dolayısı ile fiyatların düşmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığı bir kez daha dile getirildi.